Dąb odmiany

pomarańcze Czary

Temat: Klon, lipa, dąb
Np. odmiana dębu 'Compacta' po 10 latach nie przekracza 1m
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11045Temat: Smukłe drzewko, potrzebne od zaraz.
...nawet 3m szerokości w dolnej części.Ale na to potrzebuje około 20 lat albo i więcej .... .Jest jeszcze bardzo ładna szeroko kolumnowa odmiana jałowca chińskiego - blue point. Jeśli ma być jak najszybciej to możesz np posadzić 3 jałowce skyrocket w rzędzie albo w trójkącie(wtedy bardzo ładnie się prezentują) w odstępach ok 70cm.Bardzo ładnymi drzewkami kolumnowymi są również niektóre odmiany buków np - dawyck purple albo kolumnowa odmiana dębu - fastigiata.Te dwa ostatnie potrzebują dość żyznej gleby.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=33420


Temat: Jakie mrówki znajdę w powiecie olkuskim?
...W podmokłych dnach dolin usadowiły się drzewostany olchowe. W skład zbiorowisk łęgowych wchodzą poza olszą czarną, jawor, klon zwyczajny, jesion i wierzba. Znaczną część runa tworzą byliny, a warstwę przyziemną m.in. tojeść roze­słana i jaskier rozłogowy. Występujące na żyznych ziemiach lasy, grądowe składają się najczęściej z grabu, jaworu, klonu, lipy drobno- listnej i jodły. Znacznie rzadsze są przypadki występowania odmian dębu: szypułkowego i bezszypułkowego. Specyficznym dla terenów juraj­skich zespołem są lasy jaworowe, z domieszką wiązu górskiego i buka. Bory mieszane związa­ne były z bielicowymi glebami wierzchowiny. Zauważalne też są torfowiska niskie, na które składają się młaki i mokra- dełka. Innym zagadnieniem jest bardzo wczesne powstanie na tym terenie półnaturalnych zbiorowisk roślinności. Przemiany flory pod...
Źródło: formicopedia.org/forum/viewtopic.php?t=1304


Temat: Quiz - edycja czerwiec 2005
Kadłuby jednostek amerykańskich wykonane były z lokalnej odmiany dębu, quercus virginiana zwanego w języku angielskim live oak (niestety nie znam polskiej nazwy) roznćacego na moczarach południa Stanów zjednoczonych. Był on znacznie wytrzymalszy od dębu białego masowo uzywanego przez stocznie europejskie. Dwie, chyba najsłynniejsze jednostki to USS Constitution i USS United States.
Źródło: csto.pl/viewtopic.php?t=1002